XP0553100L
XP0553100L Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: TRANS 2NPN 10V 50MA SMINI6-G1
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 6-TSSOP, SC-88, SOT-363
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: 2 NPN (Dual)
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Power - Max: 150mW
Current - Collector (Ic) (Max): 50mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 10V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 500mV @ 4mA, 20mA
Current - Collector Cutoff (Max): 10µA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 75 @ 5mA, 4V
Frequency - Transition: 2.5GHz