Y0103500R000F0L Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
S_Series.pdf
Виробник: Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Description: RES 500 OHM 1% 2W RADIAL
Packaging: Bulk
Power (Watts): 2W
Tolerance: ±1%
Features: Moisture Resistant, Non-Inductive
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: ±2ppm/°C
Size / Dimension: 1.200" L x 0.260" W (30.48mm x 6.60mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Height - Seated (Max): 0.413" (10.49mm)
Part Status: Active
Resistance: 500 Ohms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES 500 OHM 1% 2W RADIAL, Packaging: Bulk, Power (Watts): 2W, Tolerance: ±1%, Features: Moisture Resistant, Non-Inductive, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: ±2ppm/°C, Size / Dimension: 1.200" L x 0.260" W (30.48mm x 6.60mm), Composition: Metal Foil, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Number of Terminations: 2, Height - Seated (Max): 0.413" (10.49mm), Part Status: Active, Resistance: 500 Ohms.