Y08500R10000J9W
Y08500R10000J9W Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
VCS1625.pdf
Виробник: Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Description: RES 0.1 OHM 1/2W 2516 WIDE
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±5%
Features: Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Packaging: Tray
Package / Case: Wide 2516 (6440 Metric), 1625
Temperature Coefficient: ±2ppm/°C
Size / Dimension: 0.160" L x 0.250" W (4.06mm x 6.35mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Number of Terminations: 4
Supplier Device Package: SMD
Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm)
Part Status: Active
Resistance: 100 mOhms
Написати відгук
Description: RES 0.1 OHM 1/2W 2516 WIDE, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±5%, Features: Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive, Packaging: Tray, Package / Case: Wide 2516 (6440 Metric), 1625, Temperature Coefficient: ±2ppm/°C, Size / Dimension: 0.160" L x 0.250" W (4.06mm x 6.35mm), Composition: Metal Foil, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C, Number of Terminations: 4, Supplier Device Package: SMD, Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm), Part Status: Active, Resistance: 100 mOhms.