Y144244K4500A0L Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
RS92N,NA,AN%20Series.pdf
Виробник: Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Description: RES 44.45K OHM 1/2W 0.05% RADIAL
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±0.05%
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: ±2ppm/°C
Size / Dimension: 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm)
Part Status: Active
Resistance: 44.45 kOhms
Написати відгук
Description: RES 44.45K OHM 1/2W 0.05% RADIAL, Power (Watts): 0.5W, 1/2W, Tolerance: ±0.05%, Features: Non-Inductive, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: ±2ppm/°C, Size / Dimension: 0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm), Composition: Metal Foil, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Number of Terminations: 2, Height - Seated (Max): 0.315" (8.00mm), Part Status: Active, Resistance: 44.45 kOhms.