Y144543K5750T0L Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Z203_Series_(Z1-Foil).pdf
Виробник: Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Description: RES 43.575K OHM 0.6W 0.01% RAD
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.6W
Tolerance: ±0.01%
Features: Moisture Resistant, Non-Inductive
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: ±0.2ppm/°C
Size / Dimension: 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Height - Seated (Max): 0.336" (8.53mm)
Part Status: Active
Resistance: 43.575 kOhms
Написати відгук
Description: RES 43.575K OHM 0.6W 0.01% RAD, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.6W, Tolerance: ±0.01%, Features: Moisture Resistant, Non-Inductive, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: ±0.2ppm/°C, Size / Dimension: 0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm), Composition: Metal Foil, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Number of Terminations: 2, Height - Seated (Max): 0.336" (8.53mm), Part Status: Active, Resistance: 43.575 kOhms.