Y16072R10000D1R Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
VCS1625Z_Series(Z-Foil).pdf
Виробник: Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Description: V/N 303119Z 2R1000 0.5% B T 1555
Power (Watts): 0.5W, 1/2W
Tolerance: ±0.5%
Features: Current Sense, Non-Inductive
Packaging: Strip
Package / Case: Wide 2516 (6440 Metric), 1625
Temperature Coefficient: ±0.2ppm/°C
Size / Dimension: 0.160" L x 0.250" W (4.10mm x 6.40mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Number of Terminations: 4
Supplier Device Package: SMD
Height - Seated (Max): 0.040" (1.02mm)
Part Status: Active
Resistance: 2.1 Ohms