Y4015430R000B9R
Y4015430R000B9R Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
FRST_Series_Z1-Foil_(Y4013-18).pdf
Виробник: Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Description: FRST1206 430R00 TCR2.5 0.1% S T
Power (Watts): 0.3W
Tolerance: ±0.1%
Features: Non-Inductive
Packaging: Strip
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: ±2.5ppm/°C
Size / Dimension: 0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 220°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 1206
Height - Seated (Max): 0.025" (0.64mm)
Part Status: Active
Resistance: 430 Ohms