Y4021100R000Q0W
Y4021100R000Q0W VPG Foil Resistors
frsm.pdf
Виробник: VPG Foil Resistors
Description: FRSM0603 100R00 TCR0.2 0.02% B W
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Tolerance: ±0.02%
Features: Non-Inductive
Packaging: Bulk
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±0.2ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.025" (0.64mm)
Resistance: 100 Ohms