Y47932K62500B0L Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
RCK_Series.pdf
Виробник: Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group)
Description: RES 2.625K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.6W
Tolerance: ±0.1%
Features: Moisture Resistant, Non-Inductive
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: ±2ppm/°C
Size / Dimension: 0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Number of Terminations: 2
Height - Seated (Max): 0.336" (8.53mm)
Part Status: Active
Resistance: 2.625 kOhms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RES 2.625K OHM 0.6W 0.1% RADIAL, Packaging: Bulk, Power (Watts): 0.6W, Tolerance: ±0.1%, Features: Moisture Resistant, Non-Inductive, Package / Case: Radial, Temperature Coefficient: ±2ppm/°C, Size / Dimension: 0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm), Composition: Metal Foil, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Number of Terminations: 2, Height - Seated (Max): 0.336" (8.53mm), Part Status: Active, Resistance: 2.625 kOhms.