Y578740K0000B9L
Y578740K0000B9L VPG Foil Resistors
vh.pdf
Виробник: VPG Foil Resistors
Description: VH102KT 40K000 0.1%
Packaging: Bulk
Power (Watts): 0.6W
Tolerance: ±0.1%
Features: Moisture Resistant
Package / Case: Radial
Temperature Coefficient: ±1ppm/°C
Size / Dimension: 0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Composition: Metal Foil
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: Radial
Height - Seated (Max): 0.525" (13.33mm)
Resistance: 40 kOhms