YM120D105N600
YM120D105N600 Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
YM120.pdf
Виробник: Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
Description: PTC RESET FUSE 265V 93MA RADIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Disc
Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.177" T (6.00mm x 4.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Ceramic
Operating Temperature: 0°C ~ 55°C
Lead Spacing: 0.200" (5.08mm)
Current - Hold (Ih) (Max): 93 mA
Current - Trip (It): 131 mA
Voltage - Max: 265V
Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm)
Part Status: Obsolete
Current - Max: 600 mA
Resistance - 25°C (Typ): 60 Ohms
Написати відгук
Description: PTC RESET FUSE 265V 93MA RADIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Disc, Size / Dimension: 0.236" Dia x 0.177" T (6.00mm x 4.50mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Ceramic, Operating Temperature: 0°C ~ 55°C, Lead Spacing: 0.200" (5.08mm), Current - Hold (Ih) (Max): 93 mA, Current - Trip (It): 131 mA, Voltage - Max: 265V, Height - Seated (Max): 0.335" (8.50mm), Part Status: Obsolete, Current - Max: 600 mA, Resistance - 25°C (Typ): 60 Ohms.