Продукція > ZILOG > Z8F021APJ020SC
Z8F021APJ020SC
Z8F021APJ020SC Zilog
Z8_Encore%21XP_F082A_Sep08.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 28DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 28-DIP (0.600", 15.24mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 2KB (2K x 8)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
EEPROM Size: 64 x 8
Core Processor: eZ8
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V
Connectivity: IrDA, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O: 25
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 28DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 28-DIP (0.600", 15.24mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 2KB (2K x 8), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 64 x 8, Core Processor: eZ8, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Connectivity: IrDA, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, WDT, Number of I/O: 25, DigiKey Programmable: Not Verified.