Продукція > ZILOG > Z8F021AQB020EC
Z8F021AQB020EC
Z8F021AQB020EC Zilog
Z8_Encore%21XP_F082A_Sep08.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8QFN
Packaging: Tray
Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 2KB (2K x 8)
RAM Size: 512 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V
Connectivity: IrDA, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 8-QFN (5x6)
Number of I/O: 6
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 8QFN, Packaging: Tray, Package / Case: 8-VDFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 2KB (2K x 8), RAM Size: 512 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, EEPROM Size: 64 x 8, Core Processor: eZ8, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Connectivity: IrDA, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 8-QFN (5x6), Number of I/O: 6, DigiKey Programmable: Not Verified.