Продукція > ZILOG > Z8F0231HH020SG
Z8F0231HH020SG
Z8F0231HH020SG Zilog
PS0251.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 2KB (2K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Number of I/O: 17
DigiKey Programmable: Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20SSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 2KB (2K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT, Number of I/O: 17, DigiKey Programmable: Verified.