Продукція > ZILOG > Z8F0231PH020SG
Z8F0231PH020SG
Z8F0231PH020SG ZiLOG
PB0208-2584642.pdf
Виробник: ZiLOG
8-bit Microcontrollers - MCU 2K NO ADC NVDS
на замовлення 9 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 2KB (2K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT, Number of I/O: 17, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції Z8F0231PH020SG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Z8F0231PH020SG Z8F0231PH020SG Виробник : Zilog PS0251.pdf Description: IC MCU 8BIT 2KB FLASH 20DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 2KB (2K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V