Продукція > ZILOG > Z8F0811PH020EC
Z8F0811PH020EC
Z8F0811PH020EC Zilog
Z8_Encore!XP_F0822_May08.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20DIP
Packaging: Tube
Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm)
Mounting Type: Through Hole
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V
Connectivity: I²C, IrDA, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT
Number of I/O: 11
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20DIP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-DIP (0.300", 7.62mm), Mounting Type: Through Hole, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Connectivity: I²C, IrDA, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, POR, PWM, WDT, Number of I/O: 11, DigiKey Programmable: Not Verified.