Продукція > ZILOG > Z8F081AHJ020EG2156
Z8F081AHJ020EG2156
Z8F081AHJ020EG2156 Zilog
pb0136.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: eZ8
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V
Connectivity: IrDA, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 28-SSOP
Part Status: Active
Number of I/O: 25
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Connectivity: IrDA, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 28-SSOP, Part Status: Active, Number of I/O: 25, DigiKey Programmable: Not Verified.