Продукція > ZILOG > Z8F083AQH020SG
Z8F083AQH020SG
Z8F083AQH020SG Zilog
PS0263.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN
Packaging: Tray
Package / Case: 20-VQFN Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 8KB (8K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 7x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 20-QFN (5x5)
Number of I/O: 17
DigiKey Programmable: Not Verified
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20QFN, Packaging: Tray, Package / Case: 20-VQFN Exposed Pad, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 8KB (8K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 7x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 20-QFN (5x5), Number of I/O: 17, DigiKey Programmable: Not Verified.