Продукція > ZILOG > Z8F1233HJ020EG
Z8F1233HJ020EG
Z8F1233HJ020EG Zilog
PS0251.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT 12KB FLASH 28SSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 28-SSOP (0.173", 4.40mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 12KB (12K x 8)
RAM Size: 256 x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT
Part Status: Not For New Designs
Number of I/O: 25
DigiKey Programmable: Not Verified
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 12KB FLASH 28SSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 28-SSOP (0.173", 4.40mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 12KB (12K x 8), RAM Size: 256 x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2.7V ~ 3.6V, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, POR, PWM, WDT, Part Status: Not For New Designs, Number of I/O: 25, DigiKey Programmable: Not Verified.