Продукція > ZILOG > Z8F2402VS020SC00TR
Z8F2402VS020SC00TR
Z8F2402VS020SC00TR Zilog
Z8F160x,240x,320x,480x,640x%20Product%20Specification%20.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT 24KB FLASH 68PLCC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 68-LCC (J-Lead)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 24KB (24K x 8)
RAM Size: 2K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 12x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V
Connectivity: I²C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
Part Status: Obsolete
Number of I/O: 46
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 24KB FLASH 68PLCC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 68-LCC (J-Lead), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 24KB (24K x 8), RAM Size: 2K x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 12x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 3.6V, Connectivity: I²C, IrDA, SPI, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT, Part Status: Obsolete, Number of I/O: 46, DigiKey Programmable: Not Verified.