Продукція > ZILOG > Z8F2480SH020EG
Z8F2480SH020EG
Z8F2480SH020EG Zilog
PS0250.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT 24KB FLASH 20SOIC
Packaging: Tube
Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 20MHz
Program Memory Size: 24KB (24K x 8)
RAM Size: 3K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA)
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 7x10b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V
Connectivity: I2C, IrDA, LINbus, UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT
Part Status: Not For New Designs
Number of I/O: 17
DigiKey Programmable: Verified
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 24KB FLASH 20SOIC, Packaging: Tube, Package / Case: 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 20MHz, Program Memory Size: 24KB (24K x 8), RAM Size: 3K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 7x10b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V, Connectivity: I2C, IrDA, LINbus, UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, Temp Sensor, WDT, Part Status: Not For New Designs, Number of I/O: 17, DigiKey Programmable: Verified.