Продукція > ZILOG > Z8F6482AT024XK
Z8F6482AT024XK
Z8F6482AT024XK Zilog
PS0294.pdf
Виробник: Zilog
Description: IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 80-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 24MHz
Program Memory Size: 64KB (64K x 8)
RAM Size: 3.75K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Core Processor: eZ8
Data Converters: A/D 12x12b; D/A 1x12b
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V
Connectivity: DALI, DMX, I2C, LINbus, SPI, UART/USART, USB
Peripherals: DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT
Supplier Device Package: 80-LQFP
Part Status: Active
Number of I/O: 67
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 64KB FLASH 80LQFP, Packaging: Tray, Package / Case: 80-LQFP, Mounting Type: Surface Mount, Speed: 24MHz, Program Memory Size: 64KB (64K x 8), RAM Size: 3.75K x 8, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: FLASH, Core Processor: eZ8, Data Converters: A/D 12x12b; D/A 1x12b, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.8V ~ 3.6V, Connectivity: DALI, DMX, I2C, LINbus, SPI, UART/USART, USB, Peripherals: DMA, LCD, LVD, POR, PWM, WDT, Supplier Device Package: 80-LQFP, Part Status: Active, Number of I/O: 67, DigiKey Programmable: Not Verified.
Інші пропозиції Z8F6482AT024XK
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
Z8F6482AT024XK Z8F6482AT024XK Виробник : ZiLOG PS0294.pdf 8-bit Microcontrollers - MCU Z8 Encore! XP 64K F6482 Series 80 Pin