ZIO-101962
ZIO-101962 Smart Prototyping
PMSA003 series data manua_English_V2.6.pdf
Виробник: Smart Prototyping
Description: PM1.0 PM2.5 PM10 SENSOR PMSA003I
Packaging: Bag
Package / Case: Module
Output Type: I²C, UART
Sensitivity: 1μg/m3
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Air Sensor
Operating Temperature: -10°C ~ 60°C
Voltage - Supply: 4.5V ~ 5.5V
Part Status: Active
Current - DC Forward (If) (Max): 100 mA