ZLP12840H2096G
ZLP12840H2096G Analog Devices Inc./Maxim Integrated
ps0244.pdf
Виробник: Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Description: IC MCU 8BIT 96KB OTP 20SSOP
Packaging: Tube
Package / Case: 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 8MHz
Program Memory Size: 96KB (96K x 8)
RAM Size: 1K x 8
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA)
Oscillator Type: Internal
Program Memory Type: OTP
Core Processor: Z8 LXM
Core Size: 8-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2V ~ 3.6V
Connectivity: UART/USART
Peripherals: Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, WDT
Supplier Device Package: 20-SSOP
Number of I/O: 16
DigiKey Programmable: Not Verified
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: IC MCU 8BIT 96KB OTP 20SSOP, Packaging: Tube, Package / Case: 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width), Mounting Type: Surface Mount, Speed: 8MHz, Program Memory Size: 96KB (96K x 8), RAM Size: 1K x 8, Operating Temperature: 0°C ~ 70°C (TA), Oscillator Type: Internal, Program Memory Type: OTP, Core Processor: Z8 LXM, Core Size: 8-Bit, Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 2V ~ 3.6V, Connectivity: UART/USART, Peripherals: Brown-out Detect/Reset, HLVD, POR, WDT, Supplier Device Package: 20-SSOP, Number of I/O: 16, DigiKey Programmable: Not Verified.