0402N4R7BW201
0402N4R7BW201 Passive Plus
PPI-0402N-DATA-SHEET-081522A.pdf
Виробник: Passive Plus
Description: .040 X.020 4.7 PF .1PF 200 VOLTS
Tolerance: ±0.1pF
Features: High Q, Low Loss, Low ESL
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 200V
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C
Applications: RF, Microwave, High Frequency
Thickness (Max): 0.024" (0.61mm)
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 pF
на замовлення 500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 500
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: .040 X.020 4.7 PF .1PF 200 VOLTS, Tolerance: ±0.1pF, Features: High Q, Low Loss, Low ESL, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 200V, Package / Case: 0402 (1005 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C, Applications: RF, Microwave, High Frequency, Thickness (Max): 0.024" (0.61mm), Part Status: Active, Capacitance: 4.7 pF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
0402N4R7BW201 0402N4R7BW201 Виробник : Passive Plus PPI-0402N-DATA-SHEET-081522A.pdf Description: .040 X.020 4.7 PF .1PF 200 VOLTS
Tolerance: ±0.1pF
Packaging: Cut Tape (CT)
Voltage - Rated: 200V
Part Status: Active
Capacitance: 4.7 pF