CF1/4W-10R
CF1/4W-10R SR PASSIVES
cf_resistor.pdf
Виробник: SR PASSIVES
Category: THT Resistors
Description: Resistor: carbon film; THT; 10Ω; 0.25W; ±5%; 250V; Ø0.4x28mm; axial
Resistance: 10Ω
Tolerance: ±5%
Power: 0.25W
Mounting: THT
Operating voltage: 250V
Body dimensions: Ø2.3x6mm
Max. overload voltage: 500V
Leads dimensions: Ø0.4x28mm
Diameter: 2.3mm
Length: 6mm
Leads: axial
Type of resistor: carbon film
на замовлення 122300 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 800
Відгуки про товар
Написати відгук
Category: THT Resistors, Description: Resistor: carbon film; THT; 10Ω; 0.25W; ±5%; 250V; Ø0.4x28mm; axial, Resistance: 10Ω, Tolerance: ±5%, Power: 0.25W, Mounting: THT, Operating voltage: 250V, Body dimensions: Ø2.3x6mm, Max. overload voltage: 500V, Leads dimensions: Ø0.4x28mm, Diameter: 2.3mm, Length: 6mm, Leads: axial, Type of resistor: carbon film.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
10 Ohm 5% 0,25W вив. (CR025SJTB-10R-Hitano) 10 Ohm 5% 0,25W вив. (CR025SJTB-10R-Hitano)
Додати до обраних Обраний товар
Виробник : Hitano CR-S_080911.pdf Вивідні резистори > 0,25W
Номінал: 10 Ohm
Точність: ±5%
Рном,W: 0,25 W
Uроб,V: 250 V
Габарити: 3,2х1,6 mm; Dвів = 0,45 mm
Тип: вугільно-плівкові
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 30
Ціна
10 Ohm 5% 0,25W вв. (CF1/4W-10R) 10 Ohm 5% 0,25W вв. (CF1/4W-10R)
Виробник : SR PASSIVES cf_resistor-datasheet.pdf Вивідні резистори > 0,25W
Номінал: 10 Ohm
Точність: ±5%
Рном,W: 0,25 W
Uроб,V: 250 V
Габарити: 6х2,3 mm; Dвів = 0,4 mm