102R18W101KV4E Johanson Dielectrics Inc.
Виробник: Johanson Dielectrics Inc.
Description: CAP CER 100PF 1KV X7R 1206
Tolerance: ±10%
Features: High Voltage
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.067" (1.70mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 pF
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: JOHANSON DIELECTRICS - 102R18W101KV4E - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 100 pF, 1 kV, 1206 [Metrisch 3216], ± 10%, X7R, tariffCode: 85322400, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1206 [Metrisch 3216], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 10%, Qualifikation: -, isCanonical: N, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Dielektrikum: X7R, Produktlänge: 3.2mm, euEccn: NLR, Kapazität: 100pF, Spannung (DC): 1kV, Produktpalette: R18 Series, productTraceability: No, Kondensatoranschlüsse: SMD, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 1.6mm, SVHC: No SVHC (10-Jun-2022).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
102R18W101KV4E | Виробник : Johanson |
Cap Ceramic 100pF 1000V X7R 10% Pad SMD 1206 125°C T/R |
на замовлення 2803 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
на замовлення 45000 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
102R18W101KV4E | Виробник : JOHANSON DIELECTRICS |
Description: JOHANSON DIELECTRICS - 102R18W101KV4E - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 100 pF, 1 kV, 1206 [Metrisch 3216], ± 10%, X7RtariffCode: 85322400 Bauform / Gehäuse des Kondensators: 1206 [Metrisch 3216] rohsCompliant: YES hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Kapazitätstoleranz: ± 10% Qualifikation: - isCanonical: Y MSL: MSL 1 - unbegrenzt usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -55°C Dielektrikum: X7R Produktlänge: 3.2mm euEccn: NLR Kapazität: 100pF Spannung (DC): 1kV Produktpalette: R18 Series productTraceability: No Kondensatoranschlüsse: SMD Betriebstemperatur, max.: 125°C Produktbreite: 1.6mm SVHC: No SVHC (10-Jun-2022) |
Description: CAP CER 100PF 1KV X7R 1206Tolerance: ±10% Features: High Voltage Packaging: Cut Tape (CT) Voltage - Rated: 1000V (1kV) Package / Case: 1206 (3216 Metric) Temperature Coefficient: X7R Size / Dimension: 0.125" L x 0.062" W (3.17mm x 1.57mm) Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose Thickness (Max): 0.067" (1.70mm) Part Status: Active Capacitance: 100 pF |
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1000volts 100pF 10% X7R |