103-101MS
103-101MS Delevan
page07_103.pdf
Виробник: Delevan
Description: FIXED IND 100NH 650MA 230MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard, 2 Lead
Size / Dimension: 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 230mOhm Max
Q @ Freq: 32 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant: 830MHz
Material - Core: Phenolic
Inductance Frequency - Test: 50 MHz
Height - Seated (Max): 0.075" (1.91mm)
Inductance: 100 nH
Current Rating (Amps): 650 mA