Продукція > IR > 12CWQ06FNTR
12CWQ06FNTR IR
12CWQ06FN.pdf
Виробник: IR
на замовлення 8000 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис 12CWQ06FNTR IR
Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V 6A DPAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 6A, Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 610 mV @ 6 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 60 V.
Інші пропозиції 12CWQ06FNTR
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
12CWQ06FNTR Виробник : SMC Diode Solutions 12CWQ06FN.pdf Код виробника: 12CWQ06FNTR Диод: выпрямительный Шоттки; SMD; 60В; 12А; DPAK Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
товару немає в наявності
12CWQ06FNTR 12CWQ06FNTR Виробник : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 12CWQ06FN.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOTTKY 60V 6A DPAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 6A
Supplier Device Package: TO-252AA (DPAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Obsolete
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 610 mV @ 6 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 3 mA @ 60 V
товару немає в наявності
12CWQ06FNTR Виробник : SMC DIODE SOLUTIONS 12CWQ06FN.pdf Category: SMD Schottky diodes
Description: Diode: Schottky rectifying; DPAK; SMD; 60V; 12A; reel,tape
Type of diode: Schottky rectifying
Case: DPAK
Mounting: SMD
Max. off-state voltage: 60V
Load current: 12A
Semiconductor structure: common cathode; double
Max. forward voltage: 0.61V
Kind of package: reel; tape
Max. forward impulse current: 126A
Capacitance: 0.36nF
Leakage current: 3mA