Продукція > STÄUBLI > 15.0647C1-21
15.0647C1-21
15.0647C1-21 STÄUBLI
Виробник: STÄUBLI
Category: AC connectors - others
Description: Connector: AC supply; screw terminal (AxiClamp); male; 10BV; 250A
Mechanical mounting: for cable
Manufacturer series: 10BV
Kind of connector: male
Contact plating: silver plated
Electrical mounting: screw terminal (AxiClamp)
Connector: plug
Wire cross-section: 6...70mm2
Number of pins: 1
Wire size: 2/0AWG; 10AWG
Maximum current: 250A
Rated voltage: 1kV AC; 1.5kV DC