Продукція > STÄUBLI > 15.0718C1-23
15.0718C1-23
15.0718C1-23 STÄUBLI
Виробник: STÄUBLI
Category: AC connectors - others
Description: Connector: AC supply; screw terminal (AxiClamp); female; 16BL
Manufacturer series: 16BL
Body material: PA
Marker colour: blue
Contact material: brass
Kind of connector: female
Mechanical mounting: for cable
Contact plating: silver plated
Connector: plug
Electrical mounting: screw terminal (AxiClamp)
Wire cross-section: 95...120mm2
Number of pins: 1
Maximum current: 630A
Rated voltage: 1kV AC; 1.5kV DC