Продукція > EIC > 15KP130A
15KP130A
15KP130A EIC
13915kp12_400ca_r14.pdf
Виробник: EIC
TVS Diode Single Uni-Dir 130V 15KW 2-Pin Case D-6
на замовлення 6000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 600
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис 15KP130A EIC
Description: TVS DIODE 130VWM 208.3VC P600, Packaging: Bulk, Package / Case: P600, Axial, Mounting Type: Through Hole, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ), Applications: General Purpose, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 72.5A, Voltage - Reverse Standoff (Typ): 130V, Supplier Device Package: P600, Unidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 145.2V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 208.3V, Power - Peak Pulse: 15000W (15kW), Power Line Protection: No.
Packaging: Bulk
Package / Case: P600, Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 175°C (TJ)
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 72.5A
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 130V
Supplier Device Package: P600
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 145.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 208.3V
Power - Peak Pulse: 15000W (15kW)
Power Line Protection: No
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 10
15KP130A 15KP130A Виробник : EIC 13915kp12_400ca_r14.pdf TVS Diode Single Uni-Dir 130V 15KW 2-Pin Case D-6
товару немає в наявності
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Type: Zener
Applications: Telecom
Supplier Device Package: Axial
Unidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 144V
Power Line Protection: No
товару немає в наявності
Packaging: Bulk
Package / Case: P600, Axial
Applications: General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 72A
Supplier Device Package: P600
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 209V
15KP130A 15KP130A Виробник : Eaton Electronics eaton-15kpe-tvs-diode-power-esd-suppressor-data-sheet.pdf 15KP%20Series.pdf ESD Protection Diodes / TVS Diodes TVS, 15KP series, 130V Oper., Uni-dir.
15KP130A 15KP130A Виробник : CDIL 15KP_ser.PDF Category: Unidirectional TVS THT diodes
Description: Diode: TVS; 15kW; 145.2V; 72.5A; unidirectional; R6; bulk
Type of diode: TVS
Peak pulse power dissipation: 15kW
Max. off-state voltage: 130V
Breakdown voltage: 145.2V
Max. forward impulse current: 72.5A
Semiconductor structure: unidirectional
Case: R6
Mounting: THT
Leakage current: 10µA
Kind of package: bulk
Features of semiconductor devices: glass passivated
15KP130A Виробник : EATON ELECTRONICS 15KP.pdf Category: Unidirectional TVS THT diodes
Description: Diode: TVS; 15kW; 144÷159V; 72.5A; unidirectional; Ø9.4x9.1mm
Type of diode: TVS
Max. off-state voltage: 130V
Breakdown voltage: 144...159V
Mounting: THT
Leakage current: 2µA
Kind of package: Ammo Pack
Manufacturer series: 15KPA
Body dimensions: Ø9.4x9.1mm