Продукція > SMD резистори > 0805 > 160 kOhm 5% 1/8W 0805 (RC2012J164CS) Samsung
160 kOhm 5% 1/8W 0805 (RC2012J164CS)
160 kOhm 5% 1/8W 0805 (RC2012J164CS) Samsung
rc_datasheet_150330.pdf
Код товару: 127418
Додати до обраних Обраний товар
Виробник: Samsung
Номінал: 160 kOhm
Точність: ±5% J
Pном,W: 0,125 W
Uроб,V: 150 V
Типорозмір: 0805
у наявності 64 шт:
64 шт - склад
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
RC2012J164CS RC2012J164CS Виробник : Samsung Electro-Mechanics RC_Series_ds.pdf Description: RES SMD 160K OHM 5% 1/8W 0805
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±5%
Features: Moisture Resistant
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Height - Seated (Max): 0.026" (0.65mm)
Resistance: 160 kOhms
товару немає в наявності
Packaging: Cut Tape (CT)
Power (Watts): 0.125W, 1/8W
Tolerance: ±5%
Features: Moisture Resistant
Composition: Thick Film
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0805
Resistance: 160 kOhms