Продукція > IR > 16CTQ080S
16CTQ080S IR
Виробник: IR
07+ TO-263
на замовлення 4000 шт:
термін постачання 14-28 дні (днів)
Відгуки про товар
Написати відгук
Технічний опис 16CTQ080S IR
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 80V 8A D2PAK, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB, Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A, Supplier Device Package: D2PAK, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 80 V.
Інші пропозиції 16CTQ080S
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
16CTQ080S 16ctq060.pdf Schottky 2*8A 80V D2PAK=TO-263 (SMD) Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
товару немає в наявності
16CTQ080S 16CTQ080S Виробник : SMC Diode Solutions 16CTQ80(100)(S)(-1)%20N0610%20REV.B.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOTT 80V 8A D2PAK
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-263-3, D2PAK (2 Leads + Tab), TO-263AB
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A
Supplier Device Package: D2PAK
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 80 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 80 V
товару немає в наявності
Packaging: Cut Tape (CT)
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Supplier Device Package: D2PAK
Part Status: Active
16CTQ080S 16CTQ080S Виробник : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 16CTQ%2CS%2C-1.pdf Description: DIODE ARRAY SCHOT 80V 8A TO263AB
Packaging: Tube
Supplier Device Package: TO-263AB (D2PAK)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A