16CTQ100
16CTQ100 SMC Diode Solutions
Виробник: SMC Diode Solutions
Description: DIODE ARRAY SCHOTT 100V TO-220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 750 mV @ 8 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V
на замовлення 4853 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO2203, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A, Supplier Device Package: TO-220-3, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Part Status: Obsolete, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 550 µA @ 100 V.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
16CTQ100 Виробник : Vishay 16CTQ80(100)(S)(-1)%20N0610%20REV.B.pdf 16CTQ%20Series.pdf 16A; 100V package: tube; 16CTQ100  diode Schottky DS 16CTQ100
кількість в упаковці: 50 шт
на замовлення 47 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 50
16CTQ100
Додати до обраних Обраний товар
товару немає в наявності
16CTQ100 Виробник : SMC Diode Solutions 16CTQ80(100)(S)(-1)%20N0610%20REV.B.pdf 16CTQ%20Series.pdf DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO-220AB Група товару: Діоди та діодні збірки Од. вим: шт
товару немає в наявності
16CTQ100 16CTQ100 Виробник : Vishay General Semiconductor - Diodes Division 16CTQ%20Series.pdf Description: DIODE ARR SCHOTT 100V 8A TO2203
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 8A
Supplier Device Package: TO-220-3
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Part Status: Obsolete
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 720 mV @ 8 A