16TDC100MYF
16TDC100MYF PANASONIC
AAA8000C83.pdf
Виробник: PANASONIC
Description: PANASONIC - 16TDC100MYF - Tantal-Polymer-Kondensator, 100 µF, ± 20%, 16 V, D2, 0.05 ohm, 2917 [Metrisch 7343]
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 1.9mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch 7343]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.05ohm
Produktlänge: 7.3mm
euEccn: NLR
Kapazität: 100µF
Spannung (DC): 16V
Rippelstrom: 1.8A
Produktpalette: POSCAP TDC Series
Hersteller-Größencode: D2
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 125°C
Produktbreite: 4.3mm
SVHC: To Be Advised
на замовлення 3735 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - 16TDC100MYF - Tantal-Polymer-Kondensator, 100 µF, ± 20%, 16 V, D2, 0.05 ohm, 2917 [Metrisch 7343], tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 1.9mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch 7343], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.05ohm, Produktlänge: 7.3mm, euEccn: NLR, Kapazität: 100µF, Spannung (DC): 16V, Rippelstrom: 1.8A, Produktpalette: POSCAP TDC Series, Hersteller-Größencode: D2, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 4.3mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
16TDC100MYF 16TDC100MYF Виробник : Panasonic Electronic Components AAA8000C83.pdf Description: CAP TANT POLY 100UF 16V 2917
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 50mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 125°C
Manufacturer Size Code: D2
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Кількість Ціна
16TDC100MYF 16TDC100MYF Виробник : Panasonic 8553_fileversion-1889695.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 16VDC 100uF 20% 1800mA
Мінімальне замовлення: 2
16TDC100MYF 16TDC100MYF Виробник : PANASONIC AAA8000C83.pdf Description: PANASONIC - 16TDC100MYF - Tantal-Polymer-Kondensator, 100 µF, ± 20%, 16 V, D2, 0.05 ohm, 2917 [Metrisch 7343]
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 1.9mm
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Produktlänge: 7.3mm
euEccn: NLR
Kapazität: 100µF
Spannung (DC): 16V
Rippelstrom: 1.8A
Hersteller-Größencode: D2
productTraceability: No
Produktbreite: 4.3mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
на замовлення 230 шт:
Мінімальне замовлення: 5
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: D2
Part Status: Active
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V