16TQC150MYF
16TQC150MYF Panasonic Electronic Components
AAA8000C62.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP TANT POLY 150UF 16V 2917
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 50mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code: D3L
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 16 V
на замовлення 25000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: PANASONIC - 16TQC150MYF - Tantal-Polymer-Kondensator, 150 µF, ± 20%, 16 V, D3L, 0.05 ohm, 2917 [Metrisch 7343], tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 2.8mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch 7343], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.05ohm, Produktlänge: 7.3mm, euEccn: NLR, Kapazität: 150µF, Spannung (DC): 16V, Rippelstrom: 1.8A, Produktpalette: POSCAP TQC Series, Hersteller-Größencode: D3L, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: 4.3mm, SVHC: No SVHC (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
16TQC150MYF 16TQC150MYF Виробник : PANASONIC 4424093.pdf Description: PANASONIC - 16TQC150MYF - Tantal-Polymer-Kondensator, 150 µF, ± 20%, 16 V, D3L, 0.05 ohm, 2917 [Metrisch 7343]
tariffCode: 85322200
Produkthöhe: 2.8mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch 7343]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.05ohm
Produktlänge: 7.3mm
euEccn: NLR
Kapazität: 150µF
Spannung (DC): 16V
Rippelstrom: 1.8A
Produktpalette: POSCAP TQC Series
Hersteller-Größencode: D3L
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 105°C
Produktbreite: 4.3mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
16TQC150MYF 16TQC150MYF Виробник : Panasonic AAA8000C62-1020700.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 16volts 150uF ESR 50mohm
Мінімальне замовлення: 2
16TQC150MYF 16TQC150MYF Виробник : Panasonic Electronic Components AAA8000C62.pdf Description: CAP TANT POLY 150UF 16V 2917
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: D3L
Capacitance: 150 µF
Voltage - Rated: 16 V