16TQC47MBD
16TQC47MBD Panasonic Electronic Components
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP TANT POLY 47UF 16V 2917
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 70mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code: D2
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
на замовлення 6000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: PANASONIC - 16TQC47MBD - Tantal-Polymer-Kondensator, 47 µF, ± 20%, 16 V, D2, 0.07 ohm, 2917 [Metrisch 7343], tariffCode: 85322100, Produkthöhe: 1.9mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch 7343], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.07ohm, Produktlänge: 7.3mm, euEccn: NLR, Kapazität: 47µF, Spannung (DC): 16V, Rippelstrom: 1.25A, Produktpalette: POSCAP TQC Series, Hersteller-Größencode: D2, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: 4.3mm, SVHC: To Be Advised.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
16TQC47MBD 16TQC47MBD Виробник : PANASONIC 660 Description: PANASONIC - 16TQC47MBD - Tantal-Polymer-Kondensator, 47 µF, ± 20%, 16 V, D2, 0.07 ohm, 2917 [Metrisch 7343]
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 1.9mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch 7343]
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.07ohm
Produktlänge: 7.3mm
euEccn: NLR
Kapazität: 47µF
Spannung (DC): 16V
Rippelstrom: 1.25A
Produktpalette: POSCAP TQC Series
Hersteller-Größencode: D2
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 105°C
Produktbreite: 4.3mm
SVHC: To Be Advised
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
tariffCode: 85322100
Produkthöhe: 1.9mm
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Produktlänge: 7.3mm
euEccn: NLR
Kapazität: 47µF
Spannung (DC): 16V
Rippelstrom: 1.25A
Hersteller-Größencode: D2
productTraceability: No
Produktbreite: 4.3mm
SVHC: To Be Advised
Мінімальне замовлення: 12
16TQC47MBD 16TQC47MBD Виробник : Panasonic Electronic Components 660 Description: CAP TANT POLY 47UF 16V 2917
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: D2
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 16 V
Мінімальне замовлення: 3
16TQC47MBD 16TQC47MBD Виробник : Panasonic Panasonic_Capacitor POSCAP (TQC Series) 070921.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 16VDC 47uF 20% ESR 70mOhm