16TQC68MYF
16TQC68MYF PANASONIC
4424093.pdf
Виробник: PANASONIC
Description: PANASONIC - 16TQC68MYF - Tantal-Polymer-Kondensator, 68 µF, ± 20%, 16 V, D, 0.05 ohm, 2917 [Metrisch 7343]
tariffCode: 85322200
Produkthöhe: 1.9mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch 7343]
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.05ohm
Produktlänge: 7.3mm
euEccn: NLR
Kapazität: 68µF
Spannung (DC): 16V
Rippelstrom: 1.5A
Produktpalette: POSCAP TQC Series
Hersteller-Größencode: D
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
Betriebstemperatur, max.: 105°C
Produktbreite: 4.3mm
SVHC: No SVHC (23-Jan-2024)
на замовлення 3445 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 100
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: PANASONIC - 16TQC68MYF - Tantal-Polymer-Kondensator, 68 µF, ± 20%, 16 V, D, 0.05 ohm, 2917 [Metrisch 7343], tariffCode: 85322200, Produkthöhe: 1.9mm, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2917 [Metrisch 7343], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 20%, Qualifikation: -, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.05ohm, Produktlänge: 7.3mm, euEccn: NLR, Kapazität: 68µF, Spannung (DC): 16V, Rippelstrom: 1.5A, Produktpalette: POSCAP TQC Series, Hersteller-Größencode: D, productTraceability: Yes-Date/Lot Code, Betriebstemperatur, max.: 105°C, Produktbreite: 4.3mm, SVHC: No SVHC (23-Jan-2024).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
16TQC68MYF 16TQC68MYF Виробник : Panasonic AAA8000C62.pdf Tantalum Capacitors - Polymer 16volts 68uF ESR 50mohm
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
16TQC68MYF 16TQC68MYF Виробник : PANASONIC AAA8000C62.pdf Description: PANASONIC - 16TQC68MYF - Tantal-Polymer-Kondensator, 68 µF, ± 20%, 16 V, D, 0.05 ohm, 2917 [Metrisch 7343]
tariffCode: 85322200
Produkthöhe: 1.9mm
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: ± 20%
Qualifikation: -
usEccn: EAR99
Produktlänge: 7.3mm
euEccn: NLR
Kapazität: 68µF
Spannung (DC): 16V
Rippelstrom: 1.5A
Hersteller-Größencode: D
productTraceability: No
Produktbreite: 4.3mm
SVHC: No SVHC (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 5
16TQC68MYF 16TQC68MYF Виробник : Panasonic Electronic Components AAA8000C62.pdf Description: CAP TANT POLY 68UF 16V 2917
Tolerance: ±20%
Package / Case: 2917 (7343 Metric)
Size / Dimension: 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance): 50mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Manufacturer Size Code: D2
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 16 V
Мінімальне замовлення: 2
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Features: General Purpose
Mounting Type: Surface Mount
Type: Molded
Manufacturer Size Code: D2
Capacitance: 68 µF
Voltage - Rated: 16 V