1N5938BG
1N5938BG ON Semiconductor
1n5913b-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Zener Diode Single 36V 5% 38Ohm 3000mW 2-Pin DO-41 Box
на замовлення 3009 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 107
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DIODE ZENER 36V 1.25W DO204AL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±5%, Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -65°C ~ 175°C, Voltage - Zener (Nom) (Vz): 36 V, Impedance (Max) (Zzt): 38 Ohms, Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41), Power - Max: 1.25 W, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 27.4 V.
Інші пропозиції 1N5938BG
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
1N5938BG Виробник : ON Semiconductor 1n5913b-d.pdf 1N5913BG_1N5956BG.pdf
на замовлення 189 шт:
1N5938BG 1N5938BG Виробник : onsemi 1n5913b-d.pdf Description: DIODE ZENER 36V 3W AXIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 36 V
Impedance (Max) (Zzt): 38 Ohms
Supplier Device Package: Axial
Power - Max: 3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 27.4 V
товару немає в наявності
1N5938BG 1N5938BG Виробник : Microsemi Corporation 1N5913BG_1N5956BG.pdf Description: DIODE ZENER 36V 1.25W DO204AL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 175°C
Impedance (Max) (Zzt): 38 Ohms
Supplier Device Package: DO-204AL (DO-41)
Power - Max: 1.25 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.2 V @ 200 mA
товару немає в наявності
1N5938B G 1N5938B G Виробник : Microsemi Commercial Components Group 10922-sa5-57-pdf Description: DIODE ZENER 36V 1.25W DO204AL