1N5938BRLG
1N5938BRLG ON Semiconductor
1n5913b-d.pdf
Виробник: ON Semiconductor
Zener Diode Single 36V 5% 38Ohm 3000mW 2-Pin DO-41 T/R
на замовлення 14500 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Написати відгук
Description: ONSEMI - 1N5938BRLG - Zener-Diode, 36 V, 3 W, DO-41 (DO-204AL), 2 Pin(s), 200 °C, Durchsteckmontage, tariffCode: 85411000, Bauform - Diode: DO-41 (DO-204AL), rohsCompliant: Y-EX, Diodenmontage: Durchsteckmontage, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Qualifikation: -, isCanonical: Y, usEccn: EAR99, euEccn: NLR, Verlustleistung: 3W, Anzahl der Pins: 2Pin(s), Produktpalette: Surmetic 1N5913B, productTraceability: No, Betriebstemperatur, max.: 200°C, Zener-Spannung, nom.: 36V, SVHC: Lead (25-Jun-2025).
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
1N5938BRLG 1N5938BRLG Виробник : ON Semiconductor 1n5913b-d.pdf Zener Diode Single 36V 5% 38Ohm 3000mW 2-Pin DO-41 T/R
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 895
1N5938BRLG 1N5938BRLG Виробник : onsemi 1n5913b-d.pdf Description: DIODE ZENER 36V 3W AXIAL
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±5%
Package / Case: DO-204AL, DO-41, Axial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -65°C ~ 200°C
Voltage - Zener (Nom) (Vz): 36 V
Impedance (Max) (Zzt): 38 Ohms
Supplier Device Package: Axial
Part Status: Active
Power - Max: 3 W
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.5 V @ 200 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 27.4 V
Мінімальне замовлення: 10
1N5938BRLG 1N5938BRLG Виробник : onsemi 1n5913b-d.pdf Zener Diodes 36V 3W
Мінімальне замовлення: 10
1N5938BRLG 1N5938BRLG Виробник : ONSEMI ONSMS11851-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: ONSEMI - 1N5938BRLG - Zener-Diode, 36 V, 3 W, DO-41 (DO-204AL), 2 Pin(s), 200 °C, Durchsteckmontage
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: DO-41 (DO-204AL)
rohsCompliant: Y-EX
Diodenmontage: Durchsteckmontage
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Qualifikation: -
isCanonical: Y
usEccn: EAR99
euEccn: NLR
Verlustleistung: 3W
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: Surmetic 1N5913B
productTraceability: No
Betriebstemperatur, max.: 200°C
Zener-Spannung, nom.: 36V
SVHC: Lead (25-Jun-2025)
Мінімальне замовлення: 22
1N5938BRLG Виробник : ON Semiconductor 1n5913b-d.pdf
товару немає в наявності
Tolerance: ±5%
Mounting Type: Through Hole
Impedance (Max) (Zzt): 38 Ohms
Supplier Device Package: Axial
Part Status: Active
Power - Max: 3 W
товару немає в наявності
1N5938BRLG Виробник : ONSEMI 1N59xxB.pdf Category: THT Zener diodes
Description: Diode: Zener; 3W; 36V; reel,tape; CASE59; single diode; 1N59xxB
Type of diode: Zener
Power dissipation: 3W
Zener voltage: 36V
Kind of package: reel; tape
Case: CASE59
Mounting: THT
Tolerance: ±5%