1SX100-H58 Honeywell Sensing and Productivity Solutions
sps-siot-micro-switch-sx-basic-switch-product-sheet-004968-2-en-ciid-144476.pdf
Виробник: Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 7A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 7A (AC), 3.5A (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Termination Style: Quick Connect - 0.058" (Round)
Actuator Type: Round (Pin Plunger)
Operating Force: 170gf
Release Force: 28gf
Pretravel: 0.020" (0.5mm)
Differential Travel: 0.005" (0.13mm)
Overtravel: 0.004" (0.1mm)
Operating Position: 0.320" (8.13mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 28 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 7A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 7A (AC), 3.5A (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Termination Style: Quick Connect - 0.058" (Round), Actuator Type: Round (Pin Plunger), Operating Force: 170gf, Release Force: 28gf, Pretravel: 0.020" (0.5mm), Differential Travel: 0.005" (0.13mm), Overtravel: 0.004" (0.1mm), Operating Position: 0.320" (8.13mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 28 V.
Інші пропозиції 1SX100-H58
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
1SX100-H58 1SX100-H58 Виробник : Honeywell HWSCS06625_1-2550141.pdf Basic / Snap Action Switches SPDT PLUNGER 3.5A 28VDC SUBMINI SW