22201C475K4Z2A KYOCERA AVX
Виробник: KYOCERA AVX
Description: CAP CER 4.7UF 100V X7R 2220
Tolerance: ±10%
Features: Soft Termination
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: 2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient: X7R
Size / Dimension: 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: Automotive, Boardflex Sensitive
Ratings: AEC-Q200
Thickness (Max): 0.110" (2.79mm)
Capacitance: 4.7 µF
| Кількість | Ціна |
|---|---|
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: KYOCERA AVX - 22201C475K4Z2A - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 4.7 µF, 100 V, 2220 [Metrisch 5750], ± 10%, X7R, tariffCode: 85322400, Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2220 [Metrisch 5750], rohsCompliant: YES, hazardous: false, rohsPhthalatesCompliant: YES, Kapazitätstoleranz: ± 10%, Qualifikation: AEC-Q200, isCanonical: N, MSL: MSL 1 - unbegrenzt, usEccn: EAR99, Betriebstemperatur, min.: -55°C, Dielektrikum: X7R, Produktlänge: 5.7mm, euEccn: NLR, Kapazität: 4.7µF, Spannung (DC): 100V, Produktpalette: -, productTraceability: No, Kondensatoranschlüsse: Umwickelt, Betriebstemperatur, max.: 125°C, Produktbreite: 5mm, SVHC: No SVHC (21-Jan-2025).
| Фото | Назва | Виробник | Інформація |
Доступність |
Ціна | ||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Description: KYOCERA AVX - 22201C475K4Z2A - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 4.7 µF, 100 V, 2220 [Metrisch 5650], ± 10%, X7RtariffCode: 85322400 Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2220 [Metrisch 5650] rohsCompliant: YES hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Kapazitätstoleranz: ± 10% Qualifikation: AEC-Q200 isCanonical: N MSL: MSL 1 - unbegrenzt usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -55°C Dielektrikum: X7R Produktlänge: 5.7mm euEccn: NLR Kapazität: 4.7µF Spannung (DC): 100V Produktpalette: - productTraceability: No Kondensatoranschlüsse: SMD Betriebstemperatur, max.: 125°C Produktbreite: 5mm SVHC: No SVHC (21-Jan-2025) |
на замовлення 519 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: CAP CER 4.7UF 100V X7R 2220Tolerance: ±10% Features: Soft Termination Packaging: Cut Tape (CT) Voltage - Rated: 100V Package / Case: 2220 (5750 Metric) Temperature Coefficient: X7R Size / Dimension: 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm) Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: Automotive, Boardflex Sensitive Ratings: AEC-Q200 Thickness (Max): 0.110" (2.79mm) Capacitance: 4.7 µF |
на замовлення 16569 шт: термін постачання 21-31 дні (днів) |
Description: KYOCERA AVX - 22201C475K4Z2A - Keramikvielschichtkondensator, SMD, 4.7 µF, 100 V, 2220 [Metrisch 5650], ± 10%, X7RtariffCode: 85322400 Bauform / Gehäuse des Kondensators: 2220 [Metrisch 5650] rohsCompliant: YES hazardous: false rohsPhthalatesCompliant: YES Kapazitätstoleranz: ± 10% Qualifikation: AEC-Q200 isCanonical: Y MSL: MSL 1 - unbegrenzt usEccn: EAR99 Betriebstemperatur, min.: -55°C Dielektrikum: X7R Produktlänge: 5.7mm euEccn: NLR Kapazität: 4.7µF Spannung (DC): 100V Produktpalette: - productTraceability: No Kondensatoranschlüsse: SMD Betriebstemperatur, max.: 125°C Produktbreite: 5mm SVHC: No SVHC (21-Jan-2025) |
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT KAF55CR72A475KV NW G LOB PN 100V 4.7uF X7 A 581-KAF55CR72A475KV |
Category: MLCC SMD capacitorsDescription: Capacitor: ceramic; MLCC; 4.7uF; 100V; X7R; ±10%; SMD; 2220; 180mm Type of capacitor: ceramic Capacitance: 4.7µF Operating voltage: 100V Tolerance: ±10% Manufacturer series: FLEXITERM Mounting: SMD Conform to the norm: AEC-Q200 Operating temperature: -55...125°C Dielectric: X7R Kind of capacitor: MLCC Capacitors features: flexible terminations; FLEXITERM Roll diameter max.: 180mm Capacitor application: automobile electronics Case - mm: 5650 Case - inch: 2220 Alias: KAF55CR72A475KV |
22201C475K4Z2A | Виробник : KYOCERA AVX Components |
Cap Ceramic 4.7uF 100V X7R 10% Pad SMD 2220 FlexiTerm 125°C Automotive AEC-Q200 T/R |
товару немає в наявності |