25SEK270M
25SEK270M PANASONIC
AAB8000C265.pdf
Виробник: PANASONIC
Category: THT Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; 270uF; 25VDC; THT; ±20%; Ø8x12mm; Pitch: 3.5mm
Capacitance: 270µF
Operating temperature: -55...125°C
Operating voltage: 25V DC
Mounting: THT
Type of capacitor: polymer
Terminal pitch: 3.5mm
Diameter: 8mm
Body dimensions: Ø8x12mm
Height: 12mm
Impedance: 16mΩ
Operating current: 1.47A
Tolerance: ±20%
Service life: 1000h
на замовлення 103 шт:
термін постачання 14-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 4
Відгуки про товар
Написати відгук
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
25SEK270M 25SEK270M Виробник : Panasonic Electronic Components AAB8000C265.pdf Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 25V TH
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 16mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 125°C
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 73.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.47 A @ 100 kHz
на замовлення 4722 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
25SEK270M 25SEK270M Виробник : Panasonic AAB8000C265.pdf Aluminium Organic Polymer Capacitors 25V 270uF 16mOhms SMD 8x12mm
на замовлення 68 шт:
Мінімальне замовлення: 3
25SEK270M 25SEK270M Виробник : PANASONIC 3705657.pdf Description: PANASONIC - 25SEK270M - Polymer-Aluminium-Elektrolytkondensator, 270 µF, 25 V, Radial bedrahtet, 0.016 ohm
tariffCode: 85322200
Produkthöhe: 12mm
Bauform / Gehäuse des Kondensators: Radial bedrahtet
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
Kapazitätstoleranz: 20%
Kondensatormontage: Durchsteckmontage
usEccn: EAR99
Lebensdauer bei Temperatur: 1000 Stunden bei 125°C
Betriebstemperatur, min.: -55°C
Äquivalenter Serienwiderstand (ESR): 0.016ohm
Produktlänge: -
euEccn: NLR
Kapazität: 270µF
Spannung (DC): 25V
Rippelstrom: 1.47A
productTraceability: No
Produktdurchmesser: 8mm
Kondensatoranschlüsse: Radial bedrahtet
Betriebstemperatur, max.: 125°C