25SVPK270M
25SVPK270M Panasonic Electronic Components
AAB8000C226.pdf
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 25V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 16mOhm
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 125°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 25 V
Ripple Current @ Low Frequency: 73.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.47 A @ 100 kHz
на замовлення 400 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 400
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 25V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 16mOhm, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 125°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.472" (12.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 270 µF, Voltage - Rated: 25 V, Ripple Current @ Low Frequency: 73.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.47 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
25SVPK270M 25SVPK270M Виробник : Panasonic Electronic Components AAB8000C226.pdf Description: CAP ALUM POLY 270UF 20% 25V SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Mounting Type: Surface Mount
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Part Status: Active
Capacitance: 270 µF
Voltage - Rated: 25 V
на замовлення 775 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Мінімальне замовлення: 2
25SVPK270M 25SVPK270M Виробник : PANASONIC AAB8000C226.pdf Category: SMD Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; 270uF; 25VDC; SMD; OS-CON SVPK; ±20%; Ø8x12mm
Capacitance: 270µF
Operating temperature: -55...125°C
Operating voltage: 25V DC
Mounting: SMD
Manufacturer series: OS-CON SVPK
Type of capacitor: polymer
Diameter: 8mm
Body dimensions: Ø8x12mm
Height: 12mm
Impedance: 16mΩ
Tolerance: ±20%