Продукція > ONSEMI > 2SC4002E-AA
2SC4002E-AA
2SC4002E-AA ONSEMI
ONSMS37272-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Виробник: ONSEMI
Description: ONSEMI - 2SC4002E-AA - 2SC4002E-AA, SINGLE BIPOLAR TRANSISTORS
tariffCode: 85412900
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: No SVHC (14-Jun-2023)
на замовлення 12000 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 417
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRANS NPN 400V 0.2A 3-NP, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA), Mounting Type: Through Hole, Transistor Type: NPN, Operating Temperature: 150°C (TJ), Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 600mV @ 5mA, 50mA, Current - Collector Cutoff (Max): 100nA (ICBO), DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 50mA, 10V, Frequency - Transition: 70MHz, Supplier Device Package: 3-NP, Current - Collector (Ic) (Max): 200 mA, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 400 V, Power - Max: 600 mW.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
2SC4002E-AA 2SC4002E-AA Виробник : Sanyo ONSMS37272-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw Description: TRANS NPN 400V 0.2A 3-NP
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA)
Mounting Type: Through Hole
Transistor Type: NPN
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 600mV @ 5mA, 50mA
Current - Collector Cutoff (Max): 100nA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 100 @ 50mA, 10V
Frequency - Transition: 70MHz
Supplier Device Package: 3-NP
Current - Collector (Ic) (Max): 200 mA
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 400 V
Power - Max: 600 mW