Продукція > ONSEMI > 2SD1803T-TL-E
2SD1803T-TL-E
2SD1803T-TL-E onsemi
Виробник: onsemi
Description: TRANS NPN 50V 5A TP-FA
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: NPN
Operating Temperature: 150°C (TJ)
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 400mV @ 150mA, 3A
Current - Collector Cutoff (Max): 1µA (ICBO)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 200 @ 500mA, 2V
Frequency - Transition: 180MHz
Supplier Device Package: TP-FA
Current - Collector (Ic) (Max): 5 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50 V
Power - Max: 1 W
на замовлення 399 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 399
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: TRANS NPN 50V 5A TP-FA, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63, Mounting Type: Surface Mount, Transistor Type: NPN, Operating Temperature: 150°C (TJ), Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic: 400mV @ 150mA, 3A, Current - Collector Cutoff (Max): 1µA (ICBO), DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce: 200 @ 500mA, 2V, Frequency - Transition: 180MHz, Supplier Device Package: TP-FA, Part Status: Obsolete, Current - Collector (Ic) (Max): 5 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 50 V, Power - Max: 1 W.
Інші пропозиції 2SD1803T-TL-E
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
2SD1803T-TL-E 2SD1803T-TL-E Виробник : onsemi EN2085_D-2311157.pdf Bipolar Transistors - BJT BIP NPN 5A 50V
на замовлення 2403 шт:
2SD1803T-TL-E Виробник : ON Semiconductor 2SB1203%2C2SD1803.pdf
на замовлення 620 шт:
2SD1803T-TL-E 2SD1803T-TL-E Виробник : onsemi 2SB1203%2C2SD1803.pdf Description: TRANS NPN 50V 5A TP-FA
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Transistor Type: NPN
Frequency - Transition: 180MHz
Supplier Device Package: TP-FA
Part Status: Obsolete
Power - Max: 1 W