2SEPC2700M
2SEPC2700M Panasonic
2SEPC2700M
Виробник: Panasonic
Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5volts 2700uF ESR 10mohm
на замовлення 66 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 2700UF 20% 2.5V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.197" (5.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Capacitance: 2700 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ Low Frequency: 278 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.56 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
2SEPC2700M 2SEPC2700M Виробник : Panasonic Electronic Components 2SEPC2700M Description: CAP ALUM POLY 2700UF 20% 2.5V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.197" (5.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 10mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Capacitance: 2700 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ Low Frequency: 278 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.56 A @ 100 kHz
на замовлення 180 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
2SEPC2700M Виробник : PANASONIC AAB8000C247.pdf Category: THT Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; 2700uF; 2VDC; THT; ±20%; Ø10x13mm; Pitch: 5mm
Type of capacitor: polymer
Capacitance: 2.7mF
Operating voltage: 2V DC
Mounting: THT
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø10x13mm
Manufacturer series: OS-CON SEPC
Impedance: 10mΩ
Operating temperature: -55...105°C
Diameter: 10mm
Height: 13mm
Service life: 5000h
Terminal pitch: 5mm
Operating current: 5560mA