2SEPC560MZ+TSS
2SEPC560MZ+TSS Panasonic Electronic Components
2SEPC560MZ
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ Low Frequency: 209 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 4.18 A @ 100 kHz
на замовлення 713 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 5
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.197" Dia (5.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.079" (2.00mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 7mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 560 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ Low Frequency: 209 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 4.18 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
2SEPC560MZ+TSS 2SEPC560MZ+TSS Виробник : Panasonic sepc-series-datasheet.pdf Cap Aluminum Polymer 560uF 2.5VDC 20% (5 X 9mm) Radial 5mm 0.007 Ohm 4180mA 5000h 105°C T/R
на замовлення 1100 шт:
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 163
2SEPC560MZ+TSS 2SEPC560MZ+TSS Виробник : Panasonic 2SEPC560MZ Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5volts 560uF ESR 7mohm
Мінімальне замовлення: 3
2SEPC560MZ+TSS 2SEPC560MZ+TSS Виробник : Panasonic Electronic Components 2SEPC560MZ Description: CAP ALUM POLY 560UF 20% 2.5V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 560 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
товару немає в наявності
2SEPC560MZ+TSS Виробник : PANASONIC AAB8000C247.pdf Category: THT Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; 560uF; 2VDC; THT; ±20%; Ø5x9mm; Pitch: 2mm; 5000h
Type of capacitor: polymer
Capacitance: 560µF
Operating voltage: 2V DC
Mounting: THT
Tolerance: ±20%
Body dimensions: Ø5x9mm
Manufacturer series: OS-CON SEPC
Impedance: 7mΩ
Operating temperature: -55...105°C
Diameter: 5mm
Height: 9mm
Service life: 5000h
Terminal pitch: 2mm
Operating current: 4.18A