2SEPC820MY+TSS
2SEPC820MY+TSS Panasonic Electronic Components
2SEPC820MY
Виробник: Panasonic Electronic Components
Description: CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
Ripple Current @ Low Frequency: 360 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 7.2 A @ 100 kHz
на замовлення 409 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V TH, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Polymer, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), ESR (Equivalent Series Resistance): 5mOhm, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 820 µF, Voltage - Rated: 2.5 V, Ripple Current @ Low Frequency: 360 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 7.2 A @ 100 kHz.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
2SEPC820MY+TSS 2SEPC820MY+TSS Виробник : Panasonic 2SEPC820MY Aluminium Organic Polymer Capacitors 2.5volts 820uF ESR 5mohm
на замовлення 408 шт:
термін постачання 21-30 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 3
2SEPC820MY+TSS 2SEPC820MY+TSS Виробник : Panasonic Electronic Components 2SEPC820MY Description: CAP ALUM POLY 820UF 20% 2.5V TH
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: Radial, Can
Mounting Type: Through Hole
Type: Polymer
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 820 µF
Voltage - Rated: 2.5 V
товару немає в наявності
2SEPC820MY+TSS Виробник : PANASONIC AAB8000C247.pdf Category: THT Polymer Capacitors
Description: Capacitor: polymer; 820uF; 2VDC; THT; ±20%; Ø8x9mm; Pitch: 3.5mm
Type of capacitor: polymer
Kind of capacitor: low ESR
Mounting: THT
Capacitance: 820µF
Operating voltage: 2V DC
Body dimensions: Ø8x9mm
Terminal pitch: 3.5mm
Tolerance: ±20%
Service life: 5000h
Impedance: 5mΩ
Operating temperature: -55...105°C
Manufacturer series: OS-CON SEPC
Operating current: 7.2A
Height: 9mm
Diameter: 8mm